جدیدترین و پیشرفته ترین سالن مرغداری دنیا با اختراع ما

Poultry Production is Extremely Lucrative Business but Also The Highest Technology + The Highest Management

 
 
 
 
دوشنبه 5 مرداد 1394  2:59 PM
 
به روز کردن مرغداری چطور و چگونه؟
 

به روز کردن مرغداری چطور و چگونه؟

به روز کردن فارم های مرغداری  همیشه برای مرغداران آرزوی بزرگی بوده  و مرغدار با این رویای شیرین  بر این بوده  که بتواند  بهره وری فارم مرغداری  را به جایی برساند که سود آوری واحد خود را تضمین نماید

در واقع این حرکتی بسیار عالی و ایده آل  و کاربردی بوده  و منظور از به روز کردن بکار گیری یک تکنولوژی در مرغداری است که بتواتد بهره وری را  بالابرده و از اشکالات و ایرادات در مدیریت های مختلف مرغداری بکاهد.

 متاسفانه تفسیر مرغداران ایران  از به روز کردن  تکنولوژی مرغداری  فقط این بوده  که اتوماسیون و مکانیزاسیون در مرغداری انجام شود ولی این کار فقط تغییر در دو مدیریت  از مدیریت های متعددمرغداری است ولاغیر یا بهتر بگوییم   این  کاررا می توان  فقط تغییر کار دست به کار ماشین دانست و از این کار می توان  فقط به عنوان یک پز تکنولوژی یاد کرد

رویایی که مرغداران قبل از اجرای اتوماسیون و مکانیزاسیون  در سردارند اینست که تصور می کنند بااجرای این کار راندمان مرغداری  و روند بهره وری  بشدت افزایش خواهد یافت  وکلیه مشکلات  و ایراداتی را در مرغداری  وجود داشته برای همیشه از بین خواهد رفت.

این رویاهای شیرین  وقتی پایان می یابد که کار اتوماسیون و مکانیزاسیون به اتمام رسیده باشد و در آن موقع است که این رویای شیرین به  رویایی تلخ مبدل می گردد چون با این کار نه تنها از بهره وری خبری نیست بلکه کلیه مشکلات و ایرادات پا برجا مانده  و هزینه گزافی نیز  که انجام شده  به مشکلات قبلی افزوده گردیده است.

حال  باید دید که کار درست کدام است و باید به چه طریقی انجام شود برای روشن شدن مطلب بیان توضیحاتی بشرح زیر لازم است:

برای اجرای یک کار درست  در مرغداری  قبل از هر چیز ما باید مرغ را خوب بشناسیم  و ببینیم این موجود خوشمزه چه می خواهد و برمبنای خواسته او و مطابق با فیزیولوژی و روان او ,ودر تطابق و هم راستا با موارد مذکوربه  اعمال شرایط  بپردازیم و عکس العمل های او را بشناسیم و پیش بینی نماییم و فقط در این صورت است که ما می توانیم برای این موجود با ارزش درست اعمال شرایط  نماییم .

اشکال اصلی معمولا در اینجا بوده که مرغداران فقط دو مدیریت مرغداری را مد نظر قرار داده وبقیه مدیریت ها را از نظر دور داشته اند و بخاطر همین است  که به نتایج مطلوب دست نیافته و نخواهند یافت .

با توجه به مراتب فوق  انتخاب سخت افزار ها و نرم افزار ها و مدیریت ها ی مرغداری دقیقا باید برمبنای  شناسایی دقیق از مرغ باشد و با  فیزیولوژی  و روان مرغ   هم راستا و تطابق کامل داشته باشد و فقط در این صورت است که به روز رسانی فارم مرغداری یا سالن مرغداری درست انجام شده است.

در این راستا در صورتیکه  دستگاه ها و تجهیزاتی که در مرغداری بکار برده می شوند و با مرغ و شرایط او انطباق ندارند  بایداز گردونه خارج گردند و در صورتی که  با اصلاحاتی می توان از ایرادات آنها جلوگیری کرد  آنهارا اصلاح نماییم  و در صورتیکه نیاز به دسیتگاههایی خاص حس  شود باید دستگاههای جدیدی را وارد این صنعت پر ارزش نماییم

در صورتیکه تمام مواردآنطور که گفته شد شود فقط باید انتظار موفقیت را داشت و بس

www.poultrytop.com

 
1396/5/9  12:15 PM
تحولي عظيم در صنعت مرغداري
در دنياي امروز و عصر تكنولوژي كه تمامي صنايع با سرعت نور پيشرفت ميكنند صنعت مرغداري در خواب به سر ميبرد يا گه گاهي با سرعت لاك پشت حركت ميكند.
مرغداران زحمتكش هر دوره وارد ماراتني سخت و نفس گير ميشوند با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم ميكنند در طول دوره هر لحظه منتظر اتفاقي ناخوشايند هستند به جز مشكلات فارم بايد استرس بازار و شرايط اقتصادي را نيز داشته باشند كه بعد از پشت سر گذاشتن اين مارتن نفس گير و پر..................
ادامه
1396/5/6  3:32 PM
بحران های مرغداری و گران تمام شدن قیمت مرغ چرا؟
آیا بحران ها در صنعت مرغداری باید همیشه پابرجا باشد و چرا تمام نمی شود و با توجه به پیشرفت دانش وتکنولوژی ، مرغدارا ن همچنان مشکلاتی اساسی دارند البته باید متذکر شد که این عزیزان برای رفع بحران هایشان همیشه دنبال راهکارهایی هستند و هر کس راهکارهایی را پیشنهاد می کند اما اجرای این راهکار ها تاکنون راه به جایی نبرده است. ادامه
1396/5/1  5:11 PM
کاهش اشتها در مرغ مشکلی بزرگ در صنعت مرغداری
مرغداران مرتبا به زور به مرغ ها غذامی دهند آنهابا سروصدا مرغها رااز زمین بلند کرده تا دان بخورند ، با اینحال مرغ ها اشتهایی به دان خوردن ندارند ودر بعضی از اوقات نیز مرغداران شاهد اصلا نخوردن دان یا کور شدن اشتهای مرغ هستند که اصطلاح دان زدگی را برای مرغ بکار می برند .

باتمام این تفاسیر مرغداران در این مواقع در دادن دان به مرغ بطور طبیعی وبا اشتهای خودش موفق نبوده اند و باید گفت
ادامه
1396/4/31  12:15 AM
چرا اختلاف وزن مرغ ها در نقاط مختلف سالن مرغداری !!!!!!
این سوالی است که تمام مرغداران از خود می کنند که چرا تفاوت وزن های مرغشان در نقاط مختلف سالن بسیار زیاد است معمولا جواب این سوال برای مرغداران به یک معما تبدیل شده است و تفریبابرای رفع این معضل هر قدر تلاش کرده اند به نتیجه ای دست نیافته اند حال ما نسبت به تجزیه و تحلیل این امر و دادن جواب و راه حل آن همت گماشتیم و این مشکل را حل نمودیم:

باید اذعان کرد که علل مختلفی در این معضل دخیل هست که فعلا ما به یکی از مهم ترین شان اشاره می نماییم:
ادامه
 
 
 
   
1391© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سیماب می باشد.
طراحی و اجرا؛ بانی هاست
صفحه نخست | درباره ما | اخبار و مقالات | نظرات و پیشنهادات | عکس و ویدئو | تماس با ما